Święta w Mandorii!

Mandorianie zapraszają na świąteczne przygody! 

W grudniu Miasto Przygód zamieni się w niezwykłą, zimową krainę – miejsce pachnące piernikami, pełne świątecznych ozdób i przygotowane na odwiedziny honorowego Gościa. O kim mowa? Oczywiście o Mikołaju! Mandorianie długo zabiegali o to, by znalazł w grafiku miejsce na wizytę w Mandorii, ale wszystko zmieniło się po tym, jak Pani Mikołajowa osobiście odwiedziła Miasto Przygód. Zachwyciła się tym miejscem, toteż nie omieszkała trochę namieszać. Oczarowała Mikołaja swoimi opowieściami o mandoriańskich zakątkach, dzięki czemu honorowy Gość pojawi się w Mandorii nie raz, lecz aż 7 razy! Oczywiście w towarzystwie małżonki.

Oto szczegóły grudniowych wydarzeń w Mandorii:

  • Wizyta Mikołaja – Mikołaj pojawi się w Mandorii w każdy weekend przed Świętami oraz w Mikołajki. Dokładne daty to: 04.12, 05.12, 06.12, 11.12, 12.12, 18.12, 19.12. W trakcie wizyty będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Odkrywcy mogą też podpowiedzieć Mikołajowi, jakie prezenty są ich wymarzonymi.
  • Skrzynka na listy do Mikołaja – coś dla tych, którzy wolą tradycyjną wersję komunikacji z Mikołajem. W Mieście Przygód stanie skrzynka na listy wraz z niezbędnymi narzędziami. Mandorianie zadbają o to, by wszystkie listy trafiły do Mikołaja.
  • Stanowisko do ozdabiania pierników – a na nim obłędnie pachnące pierniczki w mandoriańskim stylu. Odkrywcy mogą spróbować swoich sił w wymyślnym ozdabianiu posypkami lub po prostu zdecydować się na klasykę – pierniczek grubo polany lukrem. Będzie przepysznie!
  • Zimowe przekąski – w restauracjach pojawią się mandoriańskie przysmaki, które tradycyjnie podaje się tylko w okresie zimowym: świąteczna lemoniada na gorąco i jabłecznik z cynamonem. Dawniej Mandorianki serwowały te przekąski jedynie 24 grudnia, ale z czasem tradycja ta przestała obowiązywać. Po co odmawiać sobie takich przyjemności, prawda?
  • Wyjątkowy wystrój – Mandorianie zadbają o to, by Miasto Przygód zamieniło się w świąteczną krainę. Pojawią się choinki oraz inne ozdoby przywołujące ducha świąt. Na głównej scenie staną prawdziwe sanie Mikołaja.

Zapraszamy!

Zobacz więcej

E-book świąteczny

Mandoriańska opowieść świąteczna do pobrania Ilustrowany e-book za darmo Poznaj lepiej mandoriańskie Święta i dowiedz się, dlaczego Raskal postanowił je… zniszczyć! Czy udało mu się? …

Zobacz więcej →
dzień babci i dziadka

Weekend z Babcią i Dziadkiem!

Mandorianie uwielbiają rodzinne okoliczności i, kiedy tylko to możliwe, chcą je celebrować razem z Odkrywcami. Nie mogli więc przegapić takiej okazji jak Dzień Babci i …

Zobacz więcej →

Zabierz Mamę do Mandorii!

Zabierz Mamę do Mandorii! Mandorianie kochają wszystkie rodzinnie okoliczności, a zwłaszcza takie, które mogą świętować wraz z Odkrywcami. Nic więc dziwnego, że z okazji Dnia …

Zobacz więcej →