Dzisiaj zapraszamy od 10:00 do 18:00

Atrakcje dla najmłodszych w Mieście Przygód!

Co czeka na dzieci w Mandorii?

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko znajdzie coś dla siebie w Mandorii? Dostępne atrakcje dla najmłodszych są zróżnicowane, dlatego dobra zabawa jest bardziej niż gwarantowana. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć.

Czy Mandoria to park rozrywki dla dzieci?

Mandoria to rodzinny park rozrywki, w którym mogą się bawić zarówno mali, jak i duzi odkrywcy. Oznacza to, że wszystkie atrakcje zaprojektowano tak, by dorośli mogli bawić się wspólnie z dziećmi. Nie są to rozrywki ekstremalne, lecz familijne.

Odpowiadając zatem na pytanie, Mandoria to park rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych. Nie brakuje w nim emocji, np. na roller-coasterach Merkant i Mroczny Dwór, ale z atrakcji mogą korzystać również najmłodsi.

Od jakiego wieku warto odwiedzić Miasto Przygód?

W Mieście Przygód wiek i status nie mają żadnego znaczenia. Mandorię może odwiedzić każdy – zarówno stolatek, jak i przedszkolak. Należy jednak pamiętać, że atrakcje mają różne ograniczenia, które wynikają po prostu z bezpieczeństwa. Są to np. wymogi wagi czy wzrostu.

W kontekście wieku szczególne znaczenie ma wymóg wzrostu. Jest to najważniejszy parametr, który decyduje o tym, czy dziecko może skorzystać z danej atrakcji. Dlaczego to nie wiek się liczy? Dzieci dorastają w różnym tempie, zatem data urodzenia bywa niemiarodajna. Może się okazać, że między dwoma trzylatkami istnieje znacząca różnica wzrostu i np. tylko jeden z nich nie mógłby skorzystać z Merkanta czy Galeonu. Z tego powodu wzrost ma największe znaczenie.

Jaki wzrost musi mieć dziecko, aby skorzystać z atrakcji? To zależy. Każda atrakcja ma nieco inne wymogi. Z niektórych można korzystać bez względu na wiek (np. Rybak Bartek, Szalupy), z innych najmłodsi od 85 cm skorzystają wraz z opiekunem (np. Barbakan, Ratusz).

Tylko niektóre rozrywki wymagają wzrostu powyżej 100 cm (np. Merkant, Klejnot), zatem można szczerze stwierdzić, że atrakcje dla najmłodszych są w Mandorii standardem. Park warto odwiedzić już przedszkolakiem.

Atrakcje dla najmłodszych

Szczegóły dotyczące wymogów wzrostu na atrakcjach znajdują się na stronie: https://mandoria.com/mapa/ Tutaj przedstawimy kilka wybranych rozrywek dla najmłodszych.

 • Karawana (z opiekunem – do 105 cm, bez opiekuna – od 105 cm)                                                                                                       Przepiękna dwupoziomowa karuzela wenecka. Znajdują się na niej liczne zwierzęta, które towarzyszą kupcom w podróżach. Dzięki Karawanie do Mandorii trafiają dobra z całego świata.
 • Barbakan (z opiekunem – od 85 cm, bez opiekuna – od 100 cm)
  Ogromna zjeżdżalnia z 6-torami. To idealne miejsce na rodzinne wyścigi i zabawę z rówieśnikami. Aby zjechać w dół, należy usiąść na specjalnej macie. Zjazd jest szybki i emocjonujący.
 • Szalupy (bez opiekuna – od 85 cm do 130 cm)
  Rowerki wodne dla dzieci. Najmłodsi mogą w nich usiąść i przetestować swoje umiejętności żeglugi. Dla bezpieczeństwa w wodzie znajduje się także operator, który w razie potrzeby pomaga dzieciom w kierowaniu.
 • Skarbiec (z opiekunem – do 110 cm, bez opiekuna – od 110 cm)
  Gigantyczny lustrzany labirynt, który podobno skrywa bogactwa. W jego krętych korytarzach i komnatach można się naprawdę zgubić. Nie wszystkim udaje się wyjść właściwym wyjściem.
 • Ratusz (z opiekunem – od 85 cm, bez opiekuna – od 100 cm)
  Ogromny figloraj, w którym znajdują się liczne rozrywki: zjeżdżalnie, basen z piłkami, przeszkody, zjazd pontonami, liny i inne.

Brzmi ciekawie? Zapraszamy codziennie w godzinach 10-20, do Rzgowa k. Łodzi!

Zobacz więcej
święta w mandorii

Świąteczny prezent od Mandorian

Prezent dla małych Odkrywców! Mandorianie przygotowali prezent z okazji Mikołajek – świąteczne kolorowanki! To idealna rozrywka na długie zimowe wieczory, która spodoba się zwłaszcza najmłodszym. …

Zobacz więcej →

E-book świąteczny

Mandoriańska opowieść świąteczna do pobrania Ilustrowany e-book za darmo Poznaj lepiej mandoriańskie Święta i dowiedz się, dlaczego Raskal postanowił je… zniszczyć! Czy udało mu się? …

Zobacz więcej →

Święta w Mandorii!

Mandorianie zapraszają na świąteczne przygody! W grudniu Miasto Przygód zamieni się w niezwykłą, zimową krainę – miejsce pachnące piernikami, pełne świątecznych ozdób i przygotowane na …

Zobacz więcej →