Rodzinne atrakcje w parku rozrywki – checklista dla gotowych na przygodę!

Organizujesz rodzinną przygodę w Mandorii? Na pewno będzie wspaniale! Nie zapomnij jednak o dobrym planie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Mieście Przygód? Najpierw Merkant czy Mroczny Dwór? Przedstawiamy plan na wizytę idealną!

Atrakcje dla całej rodziny

Na początek warto podkreślić, że Mandoria to rodzinny park rozrywki. Atrakcje znajdujące się w Mieście Przygód mają charakter familijny i zostały stworzone tak, by bawić się wspólnie z bliskimi. Zdaniem Mandorian, planując swoją przygodę, nie można o tym zapomnieć.

Jakie rodzinne atrakcje trzeba zobaczyć? Odpowiedź jest prosta: najlepiej wszystkie, bo ze wszystkich można korzystać bez limitu przez cały dzień. Przygotowaliśmy więc przykładowy plan, który może się przydać. Warto go wykorzystać jako checklistę.

Plan na zabawę w Mandorii

✓ Ambasada Mandorii

Tuż po wejściu do parku ujrzycie Ambasadę. To kasy parku. Można tutaj kupić bilety, zrealizować bon turystyczny lub wziąć mapę. To też idealne miejsce na zadanie wszystkich pytań.

Uwaga: przed przekroczeniem bram Mandorii warto przyjrzeć się detalom. Zdobienia przy wejściu zachwycają! Dobrym pomysłem jest również odwrócenie się, bo tuż za plecami Odkrywców przejeżdża Merkant – najdłuższy w Polsce roller-coaster pod dachem.

✓ Mandoriański targ

Po wejściu do Mandorii oczom Odkrywców ukazują się stoiska z towarami z całego świata. Można się tutaj zatrzymać na dłużej, ale większość Gości zostawia sobie tę przyjemność na koniec. To najlepsze miejsce do zakupu pamiątek, gdy przygoda dobiega już końca.

✓ Merkant

Roller-coaster, z którego mogą korzystać dzieci od 100 cm wzrostu. Emocjonujący i szybki, ale jednocześnie bezpieczny. Idealny dla osób, które nigdy nie były na podobnej atrakcji lub po prostu dla dzieci. Co ciekawe, dawniej był to system transportu opracowany przez Gildię Handlową.

Uwaga: przejażdżkę na Merkancie polecamy przed Mrocznym Dworem. Roller-coaster jeżdżący w ciemności jest bardziej ekstremalny i może się nie spodobać wszystkim dzieciom, zwłaszcza tym, które nigdy nie korzystały z takich atrakcji.

✓ Karawana

Przejażdżka na Karawanie jest idealną opcją na zabawę tuż po przejeździe roller-coasterem. Jest dużo wolniejsza, ale dzięki wyjątkowemu wyglądowi ciągle podtrzymuje emocje i wzbudza zainteresowanie. To świetne tło rodzinnych zdjęć.

✓ Klejnot

Obok Karawany stoi Klejnot. Obie karuzele to rodzinne atrakcje, ale druga jest o wiele szybsza. Dodatkowo na Klejnocie znajdują się podwójne krzesełka – dla dziecka i dorosłego. Zapewni więcej emocji od Karawany, ale niektórym Odkrywcom może zakręcić się w głowie!

✓ Skarbiec

Po dwóch karuzelach czas na rozrywkę dla mózgu! Kręte korytarze, tysiące luster i tylko jedno wyjście – Skarbiec to doskonałe wyzwanie dla całej rodziny. 

Wskazówka od Mandorian: nie rozdzielajcie się. Znalezienie wyjścia może być wtedy trudniejsze!

✓ Pod Lizakiem

Pora na coś słodkiego. Aby odzyskać siły i odkryć kolejne atrakcje, polecamy zlokalizowany blisko Skarbca sklepik – Pod Lizakiem. Można tutaj kupić drobne słodkości, m.in. gofry, lizaki i pączki.

✓ Galeon

Po krótkiej przerwie warto wyruszyć do mandoriańskiego portu. Znajdują się tam kolejne atrakcje dla dzieci i dorosłych, a pierwszą z nich jest Galeon – wirujący statek. Mogą z niego korzystać dzieci już od 90 cm wzrostu. To idealna atrakcja dla aspirujących wilków morskich!

✓ Latarnia Leonarda

Kolejna rodzinna atrakcja, na której znajdują się specjalne, podwójne krzesełka. Rodzic może siedzieć obok dziecka i wspólnie wzbijać się w powietrze, wzniecając ogień w latarni. Z tej atrakcji można obejrzeć całą strefę portu!

✓ Tratwa

Jeśli ktoś nie podbił morza na Galeonie, na pewno zrobi to na Tratwie. Jest to prawdziwa tratwa, dzięki której można przedostać się na wrak statku Anetka. Alternatywną drogą w tym samym kierunku mogą być kamienie znajdujące się nieopodal.

✓ Barbakan

Mandoriańskie atrakcje dla całej rodziny to nie tylko mechaniczne, nowoczesne rozrywki, ale również te klasyczne, które bawią bez względu na wiek. Tak jest w przypadku Barbakanu – ogromnej zjeżdżalni, która ma aż 6 torów i nigdy się nie nudzi! Do zjazdu używane są specjalne maty-kocyki.

✓ Rybak Bartek

Ta niewielka karuzela jest świetną rozrywką dla osób lubiących spokojniejsze atrakcje. Rodzice mogą bawić się tutaj wraz z dziećmi lub udać się na przerwę w zlokalizowanej obok Tawernie Trzy Dzwony. Widać z niej doskonale zarówno Rybaka Bartka, jak i Szalupy.

✓ Tawerna Trzy Dzwony

Ten przystanek polecamy rodzicom chętnym do skosztowania mandoriańskich trunków. W Tawernie nie brakuje również słonych przekąsek, soków i słodyczy.

✓ Szalupy

Kiedy rodzice relaksują się w Tawernie Trzy Dzwony, najmłodsi mogą zainteresować się Szalupami. Te rowerki wodne to jedyna atrakcja w Mandorii, którą zarezerwowano tylko dla dzieci (od 85 cm wzrostu do 130 cm).

✓ Ratusz

To kolejna rodzinna atrakcja, która wydaje się stworzona tylko dla dzieci, ale w rzeczywistości świetnie bawią się tutaj wszyscy. Ratusz to ogromny figloraj, w którym można znaleźć mnóstwo zakamarków i przeszkód do odkrywania. Co jednak ważne, sufit tej atrakcji znajduje się wysoko. Dorośli nie muszą się schylać ani kucać, by towarzyszyć dzieciom w zabawie.

✓ Beczki

Pora na duże emocje! Beczki to miejsce dawnej winnicy. Znajdują się tuż obok Mrocznego Dworu. Na tej karuzeli każdy kręci się tak szybko, jak tylko zechce.

✓ Mroczny Dwór

Roller-coaster jeżdżący w ciemności to najbardziej ekstremalna atrakcja Mandorii, chociaż mogą z niej korzystać również dzieci – już od 95 cm. Tylko najodważniejsi Odkrywcy stawią czoła mrokom dawnego dworu i nie przestraszą się tajemniczych dźwięków…

✓ Orkiestra Błaznów

Po opuszczeniu Mrocznego Dworu Odkrywcy lądują w wyjątkowo urokliwej uliczce. Po prawo znajdują się dwie atrakcje: Orkiestra Błaznów i Bal Butów. Obie to atrakcje dla całej rodziny, których nie można przegapić. Orkiestra jest karuzelą, a Bal Butów to samochodziki.

✓ Bal Butów

Tę atrakcję polecamy zwłaszcza dużym rodzinom, bo można się tutaj zmierzyć w wyjątkowym wyścigu. Chcesz uderzyć butem w swoich bliskich? Tutaj to bezpieczne, a nawet wskazane!

✓ Atelier Kazmira

Pora na rozruszanie stawów! W Atelier Kazmira – słynnego, mandoriańskiego projektanta mody – można się wspinać, przeciskać i przechodzić między przeszkodami. To świetna atrakcja dla dzieci aktywnych, czujących potrzebę “wybiegania się”.

✓ Quasi Moda

Wychodząc z Atelier, można wrócić do strefy Portu przez sklep Quasi Moda. Wizyta tam jest obowiązkowa dla każdego miłośnika pięknych strojów. Niektóre z nich podobno projektował sam Kazmir Wielki!

✓ Restauracje

Na koniec przygód (a może dopiero na ich początek?) warto wybrać się na obiad. Mandoriańska kuchnia jest zróżnicowana, dlatego polecamy odkryć wszystkie smaki Mandorii.

Jakie inne atrakcje rodzinne warto zobaczyć?

W tym artykule skupiliśmy się na głównych atrakcjach, ale w Mieście Przygód znajdują się także inne miejsca warte odkrycia. Są to np. gry zręcznościowe, których nie brakuje zarówno w strefie Portu, jak i strefie Suku. 

Pełna lista dostępnych atrakcji dla dzieci i dorosłych znajduje się na mapie Mandorii.

Udanych przygód!

Zobacz więcej