Jesienny, deszczowy dzień? Zapewnij moc atrakcji dla swoich dzieci!

Wraz z końcem lata i początkiem jesieni wielu rodziców zastanawia się, jak uprzyjemnić dzieciom coraz chłodniejsze i często deszczowe dni. Jesienią łatwo się nudzić, dlatego warto wcześniej przygotować propozycje wspólnych zabaw. Pomaga odciągnąć najmłodszych od telewizji i komputerów, pobudza ich wyobraźnię, a nawet uczy nowych umiejętności.

Dzieci uwielbiają bawić się z rodzicami. Mimo wielu obowiązków elektronika jest jedną z nielicznych form rozrywki, szczególnie jesienią, kiedy pogoda nie dopisuje. Wspólna zabawa buduje zaufanie, łagodzi stres, zbliża ich i pomaga im się rozwijać.

Jakie zabawy sprawdzą się w domu?

Jeśli pogoda nie sprzyja zabawom na dworze, trzeba jakoś zorganizować czas, który dziecko spędza w domu. Możliwości jest wiele, warto wybrać jesienne gry, które z jednej strony sprawią Ci komfortową radość, a z drugiej strony czegoś nauczą. Co robią dzieci, gdy pada deszcz?

Gotowanie

Wspólne gotowanie nie tylko bawi dzieci, ale także uczy ich praktycznych umiejętności. Warto wspólnie przygotować ciasteczka o różnych ciekawych kształtach i pyszne babeczki. Dekorowanie ciast to także świetna zabawa!

Kalambury

Wystarczy notatnik i marker do pisania. Niektóre hasła mogą być zarówno wyświetlane, jak i rysowane. Mogą to być nazwy bajek, postaci w nich występujących lub przedmioty gospodarstwa domowego.

Modelowanie

Modelowanie w glinie to świetna zabawa rozwijająca zdolności manualne dziecka i inspirująca kreatywność. Możesz tworzyć wszelkiego rodzaju stworzenia i ludzi zarówno w samolocie, jak iw kosmosie. Jest podobna do tzw. zwykłej gliny, ale bardziej elastyczna i odbija się jak piłka.

Rysowanie

Kolejna bardzo kreatywna czynność dla dzieci. Jak urozmaicić? Świetnym rozwiązaniem jest użycie specjalnych farb i pisaków, dzięki którym bez problemu można rysować na materiałach takich jak bawełniane poszewki na poduszki.

Kasztanowiec

Rodzice, którzy zastanawiają się, co zrobić z dziećmi jesienią, powinni zacząć od spaceru po parku. Albo zwierzęta i ich dzieci. Przydatne są do tego również zapałki, wykałaczki, łupiny kasztanów, żołędzie, bibułka i kolorowy papier.

Przebieranki

Sklep z gotowymi kostiumami to już przeszłość! Polecamy zorganizowanie w domu mini warsztatów krawieckich i wspólne przygotowanie z dzieckiem stroju jego marzeń. W mgnieniu oka możesz tworzyć skomplikowane ubrania, takie jak kapelusze.

Zabawy na świeżym powietrzu

Jesienią nie warto siedzieć w domu. Jeśli nie pada, warto zabrać dziecko do ogrodu lub na spacer na świeżym powietrzu. Po prostu się ubierz! W jakie jesienne gry możesz bawić się na dworze ze swoimi dziećmi? Poszukiwanie skarbów, gra w klasy, skakanka, wodowanie łodzi w kałużach, zbieranie kasztanów, zabawa w chowanego i ogrodowy tor przeszkód działają dobrze.

 

Zobacz więcej