Co robią Mandorianie? Gry i zabawy w Mieście Przygód

Mandorianie, czyli mieszkańcy Mandorii, uwielbiają interakcje z Odkrywcami. Przychodzi im to naturalnie i zawsze kończy się dobrą zabawą. Ale co takiego właściwie robią? W jakich grach można wziąć udział podczas wizyty? Czy animator dla dzieci, aby na pewno angażuje tylko dzieci? Zdradzamy niektóre z tajemnic Mandorian!

Kim są Mandorianie?

Każdy Mandorianin to animator dziecięcy, ale… to wersja dla rodziców. Dzieci i wszyscy prawdziwi Odkrywcy doskonale wiedzą, że to po prostu mieszkańcy Mandorii. Mogą mieszkać w Mieście Przygód od urodzenia lub trafić tutaj w wyniku nieoczekiwanego zbiegu zdarzeń. Wszyscy mają swoje historie, którymi czasami dzielą się z odwiedzającymi.

Więcej o znanych Mandorianinach zdradzimy już niebawem. W tym artykule skupimy się na aktywnościach, jakie animatorzy podejmują, by zabawa w Mandorii była jeszcze lepsza.

Spacer z Mandorianami

Mieszkańcy Mandorii są u siebie. Nic więc dziwnego, że można ich spotkać na ulicach miasta – swobodnie przechadzających się, sprawdzających nowe towary, siedzących w restauracji. Gdy taka okazja się nadarzy, warto ją wykorzystać. Jest to bowiem idealny moment, by lepiej poznać niektóre postaci i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Animator dla dzieci może wtedy zachęcać do różnych dodatkowych aktywności, np. wspólnej przejażdżki atrakcjami czy rozwiązywania zagadek związanych z Mandorią.

Pasowanie na Rycerza i Damę Dworu

Wśród Mandorian znajdują się też tacy, którzy mają specjalne uprawnienia nadane przez Gildię Kupiecką i przywódców Mandorii. W każdej chwili mogą wykonać… pasowanie. Dzięki temu Odkrywcy zyskują tytuł Rycerza lub Damy Dworu!  By jednak nie było za łatwo, chętni Goście poddawani są pewnym próbom. Jakim? Każdy Odkrywca musi sprawdzić to sam.

Zagadki od Mandorian

Mandorianie uwielbiają logiczne zagadki. Każdy Odkrywca, który śledzi Mandorię na Facebooku, dobrze o tym wie. Ale czy wiesz, że animatorzy mogą rzucić Ci wyzwanie również podczas wizyty w Mieście Przygód?

Zagadki mogą być różne. Jedna z nich brzmi tak:

Gdzieś w Mandorii mieszka tygrys. Jaki napis znajduje się na jego klatce?

Są to zagadki, które mają aktywizować najmłodszych i zachęcać Gości do odkrywania nieoczywistych zakątków Mandorii. Dodatkowo, gdy Odkrywca poprawnie rozwiąże wszystkie zagadki, może liczyć na atrakcyjną nagrodę. Kto wie, co Mandorianin ma dla nas w kieszeni?

Gry i zabawy

Mandoriańskie atrakcje dla dzieci i dorosłych nie kończą się na roller-coasterach czy karuzelach. To miasto, które żyje, zatem podczas wizyty można natknąć się na różne harce i swawole. Są to m.in. gry i zabawy, które Mandorianie organizują dla swoich Gości. Jakich rozrywek można się spodziewać?

  1. Owocowe miasto – w tej zabawie rodzice tworzą mury miasta, a dzieci są mieszkańcami. Pierwsi tworzą okrąg, a drudzy znajdują się w środku. Animator dla dzieci wrzuca do miasta (wnętrza koła) balony. Są to owoce, które pełnią różne role. Czasami trzeba je podarować murom miasta, innym razem uchronić przed upadkiem, a czasami wyrzucić poza mury… W końcu każde owoce po jakimś czasie się psują.
  2. Mandoriański taniec – czy znasz słynny mandoriański taniec? Zatańcz go z Mandorianami i przekonaj się, że tańczyć można zawsze i wszędzie!

3. Balonowe nogi – dwie drużyny, dwa balony i jeden sposób podawania zguby. Jaki? Między nogami! Która drużyna będzie pierwsza?

4. Balonowe stopy – zmodyfikowana wersja poprzedniej zabawy, tylko tym razem uczestnicy podają sobie balony między stopami. Trzeba to robić szybko i zręcznie!

5. Mandoriański most – dzieci i dorośli tworzą wyjątkowy, ruchomy most. Animator wydaje różne polecenia, takie jak przysiad czy wyskok w górę. Czy most wytrzyma tę próbę?

Opisane gry mogą się nieco różnić lub przeplatać z innymi zabawami. Wiele zależy od liczby uczestników, metodyki animatora i okoliczności w parku. Niemniej, dobra zabawa jest gwarantowana!

Kiedy można spotkać Mandorian?

Każdy mieszkaniec ma swoją rutynę i nieładnie byłoby zdradzać, jak wygląda jego codzienność. Pewnym jest jednak, że Mandorian można spotkać codziennie, choć w różnej częstotliwości. Najczęściej są dostępni w weekendy. Jak większość ludzi, mają wtedy wolne, zatem mogą poświęcić więcej czasu na zabawy ze swoimi Gośćmi. Aktualne informacje o rozkładzie dnia Mandorian są zawsze dostępne w parku.

Zobacz więcej