Jak zorganizować wycieczkę szkolną do Mandorii?

Mandoria to idealne miejsce na aktywną wycieczkę szkolną, która stanie się wstępem do pasjonujących lekcji. Jak zorganizować taki wyjazd? Przeczytaj do końca i zabierz swoich małych podróżników na prawdziwie wyjątkową wyprawę!

Niezwykła wycieczka szkolna

Pomysły na wycieczki szkolne bywają różne. Wśród najpopularniejszych znajdziemy m.in. wizyty w muzeum, wypad do kina czy zwiedzanie ważnych historycznie miejsc. Ze względu na walory edukacyjne są to wyjazdy atrakcyjne, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że uczniowie podchodzą do nich z rezerwą. Nierzadko to podróż wydaje się bardziej emocjonująca od miejsca docelowego. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, które jeszcze nie interesują się historią czy wielkimi postaciami. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się wycieczki mniej oczywiste np. do parku rozrywki Mandoria.

Warto także wspomnieć, że pandemia znacząco wpłynęła na charakter wycieczek szkolnych. Długie miesiące izolacji osłabiły więzi między uczniami, na skutek czego powstała ogromna potrzeba ponownej integracji. Aktywne wycieczki szkolne, których podstawą jest wspólna zabawa, stały się sposobem na walkę ze skutkami odosobnienia. Wielu pedagogów postrzega wizytę w Mandorii jako nie tylko niezwykłą zabawę, ale też bardzo potrzebną.

Jak wygląda wycieczka szkolna w Mandorii?

Organizatorzy wycieczki szkolnej mają dużą dowolność. Mandorianie nie narzucają konkretnego sposobu zwiedzania parku, dzięki czemu każdy pedagog może realizować swoją własną misję. Oznacza to, że wszystkie wycieczki są wyjątkowe i dopasowane do potrzeb konkretnej grupy.

Każda wycieczka obejmuje: jednodniowy bilet wstępu dla uczestników, możliwość nielimitowanego korzystania z atrakcji na terenie parku, poczęstunek (opcjonalnie). W trakcie wyprawy uczniowie mogą bawić się tyle, ile chcą. Należy jedynie pilnować limitów wzrostu i innych wymogów wynikających z regulaminu parku – zadbają o to obecni w Mandorii operatorzy.

Jeśli organizatorzy chcą zrealizować wycieczkę według określonego programu, np. z uwzględnieniem części poświęconej edukacji, jest to jak najbardziej możliwe. Podczas planowania wyjazdu wystarczy nas o tym poinformować. W ramach naszych możliwości chętnie udzielimy wskazówek i podpowiemy, jak wykorzystać potencjał różnych części parku.

Organizacja wycieczki

Aby zorganizować wycieczkę szkolną (lub przedszkolną) do Mandorii, należy skontaktować się z nami telefonicznie +48 798 794 293 lub mailowo grupy@mandoria.pl.

Podczas rozmowy udzielimy wszystkich informacji, dlatego warto wcześniej przygotować pytania i wstępny plan na wycieczkę. Istotne dla parku informacje to m.in. ilość uczestników oraz chęć (lub nie) skorzystania z oferty gastronomicznej. Należy pamiętać, że minimalna liczba osób w grupie wynosi 15 osób.

Przypominamy też, że Mandoria to renesansowe miasto w pigułce. Na podstawie jego historii można wprowadzić podopiecznych do nowego, ekscytującego tematu. Co więcej, niektórych Mandorian można zestawić z prawdziwymi postaciami historycznymi. W Mieście Przygód nie brakuje bowiem odkrywców i talentów na miarę Kolumba czy Leonarda da Vinci. Historia Mandorii jest więc kopalnią inspiracji, która w czasie nauki na pewno się przyda. Warto o tym pamiętać podczas organizacji.

Ważne informacje

Grupy szkolne i przedszkolne mogą odwiedzać Mandorię wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do czwartku), w godzinach otwarcia parku, czyli od 10:00 do 18:00 oraz w piątek od 10:00 do 20:00. Każdy 1 opiekun na 10 osób może liczyć na darmowy bilet, a kierowcy autokarów/busów otrzymają voucher na kawę i obiad.

Wycieczka może skorzystać z oferty gastronomicznej parku. Mandorianie przygotują wtedy wybrane menu dla uczestników lub vouchery. O chęci skorzystania z takiego rozwiązania należy poinformować podczas rezerwowania terminu wizyty.

W celu telefonicznej rezerwacji wizyty prosimy kontaktować się od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00.

+48 798 794 293 

grupy@mandoria.pl

Zobacz więcej

Tematyczny park rozrywki – co to znaczy?

Mandoria to tematyczny park rozrywki, w którym dobra zabawa nigdy się nie kończy. Wiele osób zastanawia się jednak, czym jest tematyzacja takiego obiektu i jak …

Zobacz więcej →
atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla najmłodszych w Mieście Przygód!

Co czeka na dzieci w Mandorii? Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko znajdzie coś dla siebie w Mandorii? Dostępne atrakcje dla najmłodszych są zróżnicowane, dlatego dobra …

Zobacz więcej →
rodzinny park rozrywki

Mandoria – rodzinny park rozrywki pod Łodzią

Co czeka na zwiedzających w Mieście Przygód? Mandoria to wyjątkowy park rozrywki – tematyczny, rodzinny, w całości “pod dachem”. By odkryć jego tajemnice i wszystkie …

Zobacz więcej →