Tematyczny park rozrywki – co to znaczy?

Mandoria to tematyczny park rozrywki, w którym dobra zabawa nigdy się nie kończy. Wiele osób zastanawia się jednak, czym jest tematyzacja takiego obiektu i jak wygląda to w praktyce. Jeśli Ty też masz podobne wątpliwości, odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym artykule.

Park rozrywki inny niż wszystkie

Park rozrywki, lunapark, wesołe miasteczko – wszystkie te nazwy określają podobne do siebie miejsca. Z pewnością doskonale wiesz, o jakie chodzi. Na myśl przychodzą Ci karuzele, roller-coastery, być może nawet maskotki czy cukrowa wata. Prawie każdy chociaż raz widział park rozrywki lub obwoźne wesołe miasteczko. Nie trzeba podawać definicji takich miejsc, bo tego typu atrakcje stale towarzyszą wielu festiwalom i miejskim imprezom. Zazwyczaj wyglądają bardzo podobnie i bazują na takich samych rozrywkach. Poza tym w Polsce nie brakuje też kilku parków rozrywki z prawdziwego zdarzenia – o dużej powierzchni, znajdujących się w jednej, określonej lokalizacji.

Mimo to tematyzacja parku nie jest standardem, a na polskim podwórku należy uznać ją za rzadkość. Wiele osób nie wie więc, czego się spodziewać po przyjeździe do Mandorii i czym właściwie jest Miasto Przygód. Pora zatem udać się w podróż…

Renesansowe Miasto Przygód

Mandoria to wyjątkowe, tętniące życiem miasto, którego historia zatrzymała się w czasie na roku 1521. Dla Europy był to doskonały okres – wiek odkryć, świetności i dynamicznego rozwoju. Mandoria skorzystała na tym w każdym aspekcie. Stała się miastem niemal idealnym, porównywanym do tajemniczych Złotych Miast takich jak Paititi, Shangri La czy Atlantyda.

Powody zniknięcia Mandorii z wszelkich map nie są do końca jasne, ale teraz odkryto ją na nowo. Bramy zostały otwarte dla Gości z całego świata, dzięki czemu każdy może zamienić się w Odkrywcę i zbadać renesansowe dziedzictwo. Na miejscu czekają Mandorianie, a każdy zakątek kryje jakąś tajemnicę. Kim jest Lady Estelle? 

Merkant-Mandoria

Dlaczego Latarnia Leonarda czasami gaśnie? Czy Mroczny Dwór zawsze był taki… mroczny? Wszystko to mogą odkryć Goście Mandorii, jednocześnie świetnie się bawiąc. Wszak Miasto Przygód to tematyczny park rozrywki. Atrakcji nie brakuje!

Czym jest tematyczny park rozrywki?

Tematyczny park to taki park, w którym zastosowano jakąś tematyzację. Oznacza to, że całe miejsce lub jego część zaprojektowano zgodnie z określonym motywem. Może to być tylko jeden temat przewodni, np. stylizacja na rajską wyspę, ale może to być też pełna tematyzacja – obejmująca nie tylko wygląd parku, lecz również kompleksowy storytelling. Tak jest właśnie w przypadku Mandorii.

Co ważne, atrakcje tematycznego parku powinny tworzyć spójną całość z przedstawianą historią. W Mandorii zwrócono na to szczególną uwagę i właśnie dlatego każda atrakcja naturalnie wpasowuje się w otoczenie. Nazywa, umiejscowienie czy powiązanie z ważnymi postaciami nigdy nie są przypadkowe.

Jak poznać historię Mandorii?

Przede wszystkim trzeba ją odwiedzić, a w trakcie wizyty zwracać uwagę na szczegóły. Bilety kupisz łatwo na naszej stronie internetowej.

Dobrym pomysłem jest też rozmowa z Mandorianami, chociaż wymaga to oczywiście pewnej rozwagi. Ponadto, należy uważnie śledzić informacje o Mieście Przygód, które pojawiają się na stronie internetowej i w social mediach. Raz na jakiś czas Mandorianie uchylają rąbka tajemnicy…

Zobacz więcej
atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla najmłodszych w Mieście Przygód!

Co czeka na dzieci w Mandorii? Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko znajdzie coś dla siebie w Mandorii? Dostępne atrakcje dla najmłodszych są zróżnicowane, dlatego dobra …

Zobacz więcej →
rodzinny park rozrywki

Mandoria – rodzinny park rozrywki pod Łodzią

Co czeka na zwiedzających w Mieście Przygód? Mandoria to wyjątkowy park rozrywki – tematyczny, rodzinny, w całości “pod dachem”. By odkryć jego tajemnice i wszystkie …

Zobacz więcej →
Urodziny w mandorii

Jak zorganizować urodziny w Mandorii?

Chcesz wyprawić swojemu dziecku niezapomniane urodziny? Świetną przygodą będzie wizyta w Mandorii! Co takiego czeka na jubilatów? Czy Mandorianie wręczają jakieś prezenty? Czy istnieją salki …

Zobacz więcej →