Jak przygotować się do wizyty w Mandorii

Postanowione! Wizyta w Mandorii odbędzie się. Data wybrana, rodzina uprzedzona, pierwsze informacje zebrane. Tylko co dalej? Jeśli planujesz wizytę w Mieście Przygód, koniecznie przeczytaj nasz mandoriański mini poradnik. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed przyjazdem.

Czym jest Mandoria?

Mandoria Miasto Przygód to park rozrywki w Rzgowie który znajduje się na terenie Miasta Mody Ptak. Jest to park całoroczny, w pełni zadaszony i tematyczny.

Właśnie tak pokrótce można opisać Mandorię. Byłoby to jednak zbyt dużym uproszczeniem, ponieważ Miasto Przygód jest wyjątkowe pod każdym względem. Przed przyjazdem warto dobrze zrozumieć, na czym polega fenomen Mandorii i jakiego rodzaju jest to park. Wbrew pozorom różni się od podobnych obiektów nie tylko zadaszeniem czy funkcjonowaniem przez cały rok.

Mandoria to rodzinne miejsce, które przenosi Gości w czasie do XVI-wieku. Jest niezwykłym miastem w pełnym rozkwicie. Ma swój własny port, do którego przybijają statki z całego świata, a także targ z kupieckimi dobrami. Jego ulicami przechadzają się Mandorianie, a wszystkie atrakcje stanowią spójną całość z renesansowym wystrojem. Będąc w Mieście Przygód, można łatwo zapomnieć o reszcie świata.

Jakie atrakcje znajdują się w Mandorii?

Zróżnicowane i familijne. Są to atrakcje dla dzieci i dorosłych, które zaprojektowano tak, by wszyscy bawili się wspólnie. Z tego powodu w Mandorii nie ma rozrywek tylko dla małych lub tylko dla dużych Odkrywców. Wszystkie karuzele i kolejki dostarczają emocji bez względu na wiek. Są to zarówno emocje mniejsze, np. na Karawanie czy Rybaku Bartku, jak i większe, np. na Merkancie czy Klejnocie.

Pełną listę atrakcji znajdziesz TUTAJ.

Gdzie znajduje się Miasto Przygód?

Miasto Przygód w Rzgowie (woj. łódzkie) znajduje się na ul. Dąbrowskiego 1. Jest to teren Miasta Mody Ptak, dlatego w bezpośrednim sąsiedztwie Mandorii można znaleźć liczne punkty handlowo-usługowe. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

Dzięki lokalizacji w centrum Polski do Miasta Przygód można dojechać z każdego zakątka kraju. Obok znajdują się droga ekspresowa S8 i droga krajowa 91. Z Łodzi do Mandorii można dojechać autobusami 50C i 56.

Jak kupić bilety?

Bilety do Mandorii można kupić na miejscu lub online. W pierwszym przypadku trzeba udać się do Ambasady Mandorii i tam dokonać zakupu. Warto jednak pamiętać, że konieczne może być zaczekanie w kolejce. Wygodniejszym sposobem jest więc bilet online. Wtedy wystarczy pokazać przy bramie otrzymany kod QR, a następnie rozpocząć zabawę. To łatwe i szybkie.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Aby wykorzystać bon turystyczny w Mandorii, trzeba podpisać umowę na tzw. imprezę turystyczną. Oznacza to, że poza biletami należy kupić również dodatkową usługę, czyli minimum 1 voucher gastronomiczny na kwotę 50 zł. Takie wymogi są związane ze sposobem działania bonów i narzucone odgórnie.

Umowę można wypełnić i podpisać na miejscu, jednak najwygodniejszym sposobem jest wypełnienie umowy online. Dzięki temu całą płatność można zrealizować bez wychodzenia z domu i zarazem znacząco skrócić cały proces. Wybierając tę opcję, po przyjściu do parku musisz jedynie udać się z umową do Ambasady Mandorii, aby odebrać bilety.

Więcej informacji o bonie turystycznym znajdziesz na naszej stronie. W razie pojawienia się jakichś pytań zachęcamy do kontaktu.

Jak ubrać się do Mandorii?

Mandoria znajduje się w budynku, dlatego nie trzeba przejmować się pogodą podczas przyjazdu. Wystarczy ubrać się wygodnie – tak, by ubrania nie przeszkadzały w zabawie. Sugerujemy wybór długich spodni i bluzek z krótkim rękawem.

W sezonie letnim w Mandorii działa klimatyzacja, a w zimowym ogrzewanie.

Jedzenie w Mandorii

Planując przyjazd do Mandorii, nie musisz martwić się wyżywieniem. W środku znajdują się restauracje i punkty gastronomiczne, w których można kupić m.in. pizzę, dania polskie, makarony, gofry, lody, kawę i inne przysmaki. Garść informacji o jedzeniu w Mandorii znajdziesz na naszej stronie.

Co ze sobą wziąć?

Dobry humor i zapał Odkrywcy! To w zupełności wystarczy.

Zobacz więcej
urodziny w mandorii

Jak zorganizować urodziny w Mandorii?

Chcesz wyprawić swojemu dziecku niezapomniane urodziny? Świetną przygodą będzie wizyta w Mandorii! Co takiego czeka na jubilatów? Czy Mandorianie wręczają jakieś prezenty? Czy istnieją salki …

Zobacz więcej →
atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Jakie mandoriańskie atrakcje dla dzieci są przystosowane dla dorosłych?

Miasto Przygód zaprasza wszystkich Odkrywców – i tych małych, i tych większych. Z jakich atrakcji mogą skorzystać Ci drudzy? Wbrew pozorom Mandoria to park rozrywki …

Zobacz więcej →
otwarcie mandorii

Czy Mandoria jest otwarta w niedziele niehandlowe?

W jaki dzień przyjechać do Mandorii? Odkrywcy wybierają najczęściej weekend, jednak wielu zastanawia się, czy niedziela to dobry pomysł. Jak wiadomo, tego dnia wiele obiektów …

Zobacz więcej →